Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Firma byla založena v roce 1992. Základem pro založení byl chráněný průmyslový vzor stacionárního mísiče DMT určeného pro ekonomické a technické zlepšení úrovně promísení materiálu u vstřikovacích a vytlačovacích strojů při výrobě plastifikačních hmot. Ostatní práce v kovoobrábění a opravách hydrauliky pouze doplňovaly tuto výrobní činnost tak, aby byl plně využit výrobní potenciál firmy.

V roce 1995 došlo k prvnímu rozšíření výrobních kapacit o CNC stroj na výrobu rotačních těsnění Seal-Jet pro zlepšení úrovně oprav hydrauliky a pneumatiky. Současně byla i rozšířena výrobní kapacita o větší obráběcí stroje.

Po roce 1998 došlo k rozšíření výrobních prostor o přípravnu a řezárnu materiálu, samostatný prostor pro opravu hydraulických válců, dílnu oprav a zkoušení vysokotlakých čerpadel a hydraulických prvků. Dále byl vytvořen prostor pro zámečnické a svářečské práce, které jsou nedílnou součástí při renovacích.

Zvýšení produkce v oboru obrábění přineslo zákonitě i zakázky, při kterých se využití konvenčních obráběcích strojů stalo neefektivním, proto byla pořízena v roce 2001 CNC frézka a CNC soustruh. Další CNC stroje přišli v roce 2003 a 2005.

S pomocí Evropských fondů jsme mezi lety 2011 – 2014 rozšířili výrobní možnosti a vybudovali samostatné kontrolní pracoviště. Konkrétně se pořídila CNC 4-osá frézka a také 4-osý produkční CNC soustruh s možností frézování. Kontrolní pracoviště bylo dovybaveno  digitálním 7-osým ramenem pro měření dílů ve 3D  s  rozměry max. 1500x1500mm s prostorovou přesností +-0,015mm.

Mezi lety 2015-2016 se vývoj zaměřil hlavně na rozšíření skladovacích, výrobních a kancelářských prostor přistavením nové budovy.

V letech 2018 – 2020 jsme se zaměřili na modernizace našich starších strojů. Požadavky na přesnost výroby neustále rostou, proto jsme investovali do digitálních měřidel a odměřování na stroje.

Přišel Covid a psal se rok 2020. Toto období nebylo jednoduché, ale díky našim skvělým a zkušeným zaměstnancům s týmových duchem jsme toto období důstojně prošli bez větších šrámu. Opravy zařízení byly a zatím jsou opět v kurzu což je jeden z našich oborů. I v této složité době jsme se nebáli investovat a pořídili jsme CNC brusku pro díly do pr.250x1000mm Českého výrobce a dále CNC 3osé frézovací centrum 600x800mm opět od Českého výrobce. Je pro nás důležité podporovat hlavně Český průmysl při rozhodování a řešení problémů.

Do budoucna chceme řešit otázky ekologie a udržitelnosti výroby s větším podílem čisté energie, proto počítáme i s dalším rozvojem se zaměřením na zkvalitňování našich služeb, modernizací strojového parku a udržení základních principů a zásad slušného chování jak pracovních, tak osobních.

 

Váš kolektiv firmy DUKE Abraham s.r.o.